HaberHiT İş Arama Motoru
İşkur İş İlanları
Kamu Personel Alım İlanları
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sermaye Olmadan Nasıl İş Kurulur?

Sermaye Olmadan Nasıl İş Kurulur?
Kendi işinizi kurmak bazı zaman inanılmaz bir başarı getiriebilir.
14.02.2017 / 19:07


Kendi işinizi kurmak bazı zaman insana inanılmaz bir başarı getirir. Aynı zamanda bu maddi özgürlük ve refah için de en iyi yoldur. Bunun yanında, iş kurmak için ilave sermaye bulmak epey zor olabilir.Aşağıda sermaye kullanmadan ya da küçük bir sermaye ile iş kurmanın yollarını görebilirsiniz.
  • 1.Öncelikle, iş kurarken çok kararlılık ve azim çok önemlidir. Eğer bunlar olmazsa, başarılı olmanız düşünülemez. Bu nedenle, seçtiğiniz işte kendinizi başarılı olmuş şekilde tasavvur etmeniz gereklidir. Bunu beyin gücünüzü harekete geçirerek başarabilirsiniz. Başlamak için seçtiğiniz işin ne olduğunun bir önemi yok, eğer sermayesiz olarak bir  işe başladıysanız, ekstra azme ve kararlılığa bir hayli ihtiyacınız olacak.


  • 2.Şu anda sahip olduğunuz yetenekleri düşünün. Bu yeteneklerle herhangi bir ekipman olmadan veya sahip olduğunuz ekipmanlarla neler yapabileceğinizi bulmaya çalışın. Sahip olduğunuz yeteneklere sahip olmayı;” kimler isterdi?” bunu da bir düşünün. Yeteneklerinizle potansiyel müşterilerinize hangi tür hizmetleri sağlayabilirdiniz?


  • 3.Zaten bir düzenli işiniz varsa, yeni tam zamanlı işinizi başlatmadan önce bunun devam ettirin. İşletme sahiplerinin çoğu, kurdukları işte yeterince başarılı olana kadar tam zamanlı işlerine devam etmişler ve yeni işlerini yarı zamanlı olarak yapmışlardır.  Esasında bu sadece bir fikir; ama başlangıçta stresinizi ciddi bir şekilde düşürecek ve yeni müşterinizi beklerken oluşacak finansal endişelerinizi azaltacaktır. Acele etmeyin. Kendinize biraz zaman tanıyın ve bırakın yaşamsal giderlerinizi karşılayacak kadar büyüsün işletmeniz.


     

     
  • 4.İşinizde yardıma ihtiyacınız varsa ve personel alamıyorsanız, ailenizden veya arkadaşlarınızdan yardım almayı düşünün. İşletmenizin faaliyetleri istediğiniz başarıya ulaşınca da yardımsever yakınlarınızın etkisini unutmayın. İyi bir ‘karma felsefesini’ sürdürmeyi isteyin özellikle de kendi işinizin patronu  olduğunuzda.


  • 5. Sermayesiz iş yapmanın en iyi yolu, bir hizmet satmaktır. Ana sermayeniz olmadan bir ürünü satmak veya dükkan açmak neredeyse imkansızdır. Bu yüzden tekrar sahip olduğunuz yetenekleri aklınıza getirin ve bunu potansiyel müşterilerinize nasıl sunacağınızı bir düşünün.


  • 6.İşletmenizin reklamını yapın. İnsanların sizi tanımasının ve ürününüzü bilmesinin tek yolu onu pazarlamanızdır. Piyasada var olan veya yeni çıkan bir ürün için, ağızdan ağza pazarlama tekniği en eski ve halen en iyi yöntemdir.


Bu haber toplam 1497 defa okundu
Arkadaşına Gönder
Yazıcı Çıktısı Al
YORUMLAR
 
Künye |

Reklam Verin |

Sitene Haber Ekle |

Bize Ulaşın

  © 2010 KarnetYazilim                             Yazılım ve Tasarım: Haber Sistemi